14.10.2026

Hoe breng je literaire klassiekers tot leven in de klas?

Die vraag nemen we deze keer wel heel letterlijk tijdens de theatereditie van Literaire helden in de klas. Voorlezen, samen lezen en spelen staan centraal.

Hoe kunnen theaterteksten en theatrale werkvormen leerlingen op een andere manier naar literaire klassiekers laten kijken? Welke technieken uit de theaterpraktijk helpen om verhalen tot leven te brengen?

Ontdek nieuwe invalshoeken, ga zelf aan de slag en neem frisse ideeën mee naar je eigen lespraktijk. Spelenderwijs!

Vooraf geeft Gitte Vertommen een inkijk in de resultaten van de lerarenenquête over het gebruik van literaire klassiekers in de klas. Ze reikt bovendien enkele praktische handvatten aan voor de lespraktijk.

Als afsluiter brengt rasperformer Tom Lanoye fragmenten uit zijn ReinAard.

Programma

9:00 – 9:05 Welkom

9:05 – 9:35 Gitte Vertommen: Canon in de klas: de kracht van klassiekers

9:55 – 10:45 parallelle sessies #1

10:45 – 11:00 Pauze

11:00 – 11:50 parallelle sessies #2

12:00 – 12:30 Tom Lanoye – fragmenten uit de ReinAard

Praktisch

Woensdagvoormiddag 7 oktober in het Letterenhuis in Antwerpen.

Woensdagvoormiddag 14 oktober in de KANTL in Gent

KANTL, Koningstraat 18 9000 Gent

Gratis na inschrijving. Inschrijven voor de inspiratiedag in Gent op woensdag 14 oktober kan via dit formulier.

Wie er bij wil zijn in Antwerpen op woensdag 7 oktober kan zich binnenkort inschrijven via de website van het Letterenhuis.

Deelnamebewijzen worden de dag zelf aan de aanwezigen bezorgd.

Deze inspiratiedag is een samenwerking tussen het Letterenhuis, de Erfgoedbiblioheek Hendrik Conscience en de KANTL.

Literaire helden in de klas
MAT